Samota na okraji lesa

Bývalá hájovňa na samote vo Vládskom je v súčasnosti rodinná usadlosť, spájajúca vidiecky spôsob života plný zvierat s tichým prostredím v srdci prírody. Vládske je dnes domovom koní, poníkov, dravých vtákov, sov, ale aj vidieckych zvierat, ako sú ako králiky či sliepky. Túto oázu pokoja nevyužívame len sami, ale ponúkame ju aj ľuďom, ktorí milujú prírodu, chcú si v nej oddýchnuť alebo sa o dozvedieť niečo nové.

Požičiame vám areál usadlosti uprostred lesa a štýlové humno určené na rodinné oslavy a posedenia. Ponúkame taktiež lesnú pedagogiku formou zážitkového učenia, denné detské tábory či teambuildingové aktivity. Príďte sa aspoň na chvíľu dotknúť skutočného lesa, zvierat, alebo sa započúvať do ticha nerušeného civilizáciou.

Prenájom priestorov a ostatné aktivity si prosím dohodnite vopred na tel. čísle 0907 285 246 alebo cez mail vladske@vladske.sk

Spoznaj ľudí, ktorí tvoria Vládske

Náš tím tvoria skúsení lektori, ktorí sú odborníkmi vo svojich oblastiach. Okrem toho, že majú bohaté vedomosti a sú profesionálne vyškolení, svojmu zameraniu sa denne prakticky venujú.

Lolo

Vedúci letných táborov, športový pedagóg a hybná sila našich inovácií. Pri budovaní areálu je nenahraditeľný a vďaka nemu pri každej svojej návšteve nájdete vo Vládskom niečo nové. Rád fotografuje, výsledky jeho práce môžete nájsť na tejto stránke. Ak s nami komunikujete či už telefonicky, mailom alebo na sociálnych sieťach, komunikujete s Lolom.

Alena

Lesníčka z povolania a certifikovaný lesný pedagóg. Ukáže vám, ako rastie strom, vysvetlí, ako sa o les starať tak, aby sme z neho mali úžitok aj my, aj naše deti. Pri spoznávaní prírody vás naučí, ako zapojiť okrem zraku aj svoj hmat či čuch. Ukáže vám, ako zblízka vyzerajú semienka rozličných stromov, vysvetlí, ako spoznáte strom podľa jeho kôry či ako sa v lese orientujú rôzne zvieratá.

Alojz

Lesník, ochranca prírody, poľovník a sokoliar. Letiaceho dravca dokáže bezpečne rozpoznať už podľa siluety na oblohe a vysvetlí vám, prečo majú sokoliari heslo „Nelovíme pre korisť, ale pre to všetko krásne pri love“. O zvieratách dokáže zaujímavo rozprávať celé hodiny.

Jeho ďalšou prednosťou je imitácia hlasov zvierat. Predvedie vám, ako znie hlas jeleňa, ktorý ovládol čriedu jeleníc, vysvetlí, ako rozpoznať, či srna volá mláďa, alebo ju práve niečo vystrašilo. Dokáže napodobniť hlas líšky, diviaka, ale aj sojky či výra.

Ondrej

Informatik, ktorý robí styčný bod medzi mestským životom a naším vidieckym štýlom. Pokiaľ nepomáha s technickými záležitosťami, rád v usadlosti včelári.